Proč nelze zeleninu používat ve vodě rozpustné hnojivo?

- May 31, 2019-

Časté používání chemických hnojiv ve vodě rozpustných rostlinných polích má mnoho škodlivých účinků, které ovlivňují kvalitu zeleniny a způsobují škody na půdě. Proto by mělo být množství chemického hnojiva minimalizováno a aplikováno v kombinaci s organickým hnojivem. Zde je důvod, proč nemůžeme používat ve vodě rozpustná hnojiva často pro zeleninu a vyhnout se škodlivým účinkům ve vodě rozpustných hnojiv.

 

Zelenina kontaminovaná hnojivem Dlouhodobé používání chemických hnojiv, zejména „zeleniny na bázi dusíku“ produkované nadměrným dusíkatým hnojivem, jedlých částí, jako jsou stonky a listy, je silně znečištěno dusičnany, které zvyšují obsah dusičnanů v zelenině. dvojnásobek. V lidském těle se snadno redukuje na dusitan. Dusitan je vysoce toxická látka, která způsobuje hypoxii v lidských buňkách. Dlouhodobá konzumace tohoto druhu zeleniny může způsobit duševní úpadek dětí a může vyvolat rakovinu, která je extrémně škodlivá. V některých rozvinutých zemích je proto nyní jasně stanoveno, že dusíkatá hnojiva nesmí být uvedena na seznam, aby se zajistily zájmy spotřebitelů.


Je těžké zachovat čerstvou zeleninu vyrobenou hnojivy. Zdá se, že stonky jsou něžné a listy jsou tučné. Neinformovaní lidé si myslí, že kvalita je lepší. Ve skutečnosti obsah dusičnanů v této zelenině převyšuje standard a během procesu skladování a skladování se snadno formuje a zhoršuje, takže obsah toxických látek je vysoký. zvýšit. Bylo zjištěno, že v zimním a jarním skladovacím procesu je kapustová hniloba způsobená aplikací dusíkatého hnojiva o více než 20% vyšší než hnůj hnoje zemědělce a obsah dusičnanů se také násobí.

 

Proto by rostlinná půda měla být aplikována v maximálním rozsahu organického hnojiva nebo jiného nechemického dusíkatého hnojiva, namísto chemického dusíkatého hnojiva, aniž by to ovlivňovalo normální růst a vývoj zeleniny, zkuste použít organická hnojiva, jako jsou prstencová hnojiva, kuřecí hnůj a různé koláče hnojiva, jako je například bavlníkové koláče, nechemická hnojiva, jako je řepkový koláč, fazolový dort a biologické bakteriální hnojivo nahradit chemické dusíkaté hnojivo, aby se zabránilo znečištění zeleniny, snížení zbytků ve vodě rozpustných hnojiv a způsobit znečištění a poškození půdy .