Inkoust na vodní bázi pro dekorativní papír

- Oct 28, 2020-

Vývoj vodního dekorativního papírového inkoustu prošel několika etapami. Prvním z prvních bylo použití inkoustu na bázi rozpouštědel k tisku tenkého papíru k výrobě malířného papíru nebo papíru Polaroid pro dekoraci nábytku. Ačkoli dekorační efekt je dobrý, je velmi škodlivý pro životní prostředí a lidské tělo. Se stále přísnějšími vnitrostátními politikami ochrany životního prostředí jsou výše uvedené dekorativní papíry postupně odstraňovány.

V posledních letech, se vznikem a popularizací laminátové podlahy a panelového nábytku, vývoj vodních dekorativních papírových inkoustů se stala naléhavější. Vzhledem k tomu, dekorativní papír laminátové podlahy je pokryta vrstvou hliníku odolného papíru, je spojena melaminem lepidlem, vysokou teplotou a vysokým tlakem, a pak je nutné snížit a slot tvořit zámek. Domácí první pokus o výrobu dekorativního papíru potiskem akrylovým inkoustem na bázi vody nebo polyuretanovým inkoustem na bázi vody, ale protože akrylová nebo polyuretanová pryskyřice tvoří hustý film, lepidlo melaminu nemůže být zcela infiltrováno a nemůže interagovat s melaminem. Linková reakce, síla lepení nestačí po laminaci, což způsobuje, že se papír odolný proti opotřebení a dekorativní papír odlepují, když je drážka vytvořena, aby vytvořila zámek, a podlaha je sešrotována. Na základě výše uvedené situace navrhly domácí vědecké výzkumné instituce, jako je domácí aplikace cn1827713, použít polyuretanový modifikovaný kasein jako pojivo k výrobě dekorativního papírového inkoustu na bázi vody. Kvalita inkoustu v podstatě splňuje požadavky na tisk dekorativního papíru.

Způsob výroby inkoustů na bázi vody pro dekorativní papír je přidání NaHCO3 nebo Na2CO3 do želatinové deionizované vody, míchání a zahřívání až do 60 °C. Vezměte methylmethakrylát, kaprolaktam (jako N-Vinyl caprolactam) nebo smíšenou emulzifikaci, po emulgaci se roztok a (NH4)2S2O8 nebo K2S2O8 pomalu přidávají do želatinového roztoku současně, aby reagoval, ochladil a zfiltroval materiál, přidal se odpovídající množství zahušťovadla, vyrovnávací činidlo, odpěňovací činidlo a rozpouštědlo alkoholu tvoří inkoust na bázi vody, aby se získal spojovací materiál; to znamená, že spojovací materiál a barevná pasta jsou rovnoměrně smíchány tak, aby tvořily inkoust pro vodní dekorativní papír současného vynálezu a výsledný inkoust má vysokou pevnost při lepení, což je v souladu s dekorativním papírovým potiskem a následnými požadavky na technologii zpracování laminátového podlahového panelu a vynikajícím vývojem barev.