Úvod do vodorozpustných hnojiv

- Nov 09, 2019-

Vodorozpustným hnojivem se rozumí složené hnojivo obsahující dusík, fosfor, draslík, vápník, hořčík, stopové prvky, aminokyseliny, huminovou kyselinu, alginovou kyselinu a podobně, které lze ve vodě úplně rozpustit. Existují dva typy pevného ve vodě rozpustného hnojiva a kapalného ve vodě rozpustného hnojiva. Z obsahu živin existuje velké množství prvků ve vodě rozpustného hnojiva, středně velkého množství ve vodě rozpustného hnojiva, stopového prvku ve vodě rozpustného hnojiva, aminokyseliny rozpustného hnojiva, huminových hnojiv obsahujících hnojivo rozpustné ve vodě, organické vody - nerozpustné hnojivo atd.

Ve srovnání s tradičním superfosfátem, granulovaným složeným hnojivem a dalšími odrůdami má ve vodě rozpustné hnojivo zřejmé výhody. Jedná se o rychle působící hnojivo s dobrou rozpustností ve vodě a bez zbytků. Může být zcela rozpuštěn ve vodě a může být přímo absorbován a využíván kořeny a listy plodin. Hnojivo rozpustné ve vodě je kombinováno s mikropropřikovacím zavlažováním a kapkovým zavlažováním v zemědělském zařízení, aby se dosáhlo integrace vody a hnojiva s vodou a hnojivem a dosáhla se účinnost úspory vody a úspory hnojiv. V dnešním stále rostoucím nedostatku vodních zdrojů se používání hnojiv rozpustných ve vodě stalo jedním z opatření ke zvýšení zemědělské účinnosti a zvýšení příjmů zemědělců.

Tento článek představuje 10 technických bodů pro aplikaci ve vodě rozpustných hnojiv:

1. Vyvarujte se přímé aplikace

K rozpuštění hnojiva je nutné provést druhé ředění vodou. Obsah živin v kombinovaném hnojivu je vyšší než obsah obecného složeného hnojiva a množství hnojiva je relativně malé. Přímá aplikace hnojiva přímo způsobí poškození kořenů sazenic a sazenice a sazenice jsou slabé. Druhé ředění je prospěšné nejen pro rovnoměrné použití hnojiva, ale také může hnojivo zlepšit. Míra využití.

2, malý počet více aplikací

Díky rychle působícímu hnojivu rozpustnému ve vodě je obtížné zůstat v půdě po dlouhou dobu. Malé množství je nejdůležitějším principem hnojení, který je v souladu s vlastnostmi nepřetržitého vstřebávání živin kořeny rostlin a snižuje ztráty při loužení způsobené jednorázovým hnojením ve velkém měřítku. Obecně je dávka na akr 3 až 6 kg.

3, věnujte pozornost rovnováze živin

Hnojivo rozpustné ve vodě se obvykle aplikuje nalitím nebo postřikem nebo smícháním s vodou a aplikuje se zavlažováním (zavlažování kapáním, zavlažování postřikovačů). Je třeba připomenout, že při použití kapkové závlahy se v důsledku hustého růstu a velkého množství kořenů plodin snižuje závislost na dodávce živin v půdě a více závisí na živinách poskytovaných kapkovou závlahou. Pokud není ve vodě rozpustná receptura hnojiva vyvážená, ovlivní to růst plodin. Kromě toho by se hnojivo rozpustné ve vodě nemělo používat s tradičními zavlažovacími metodami, jako je zavlažování nebo zavlažování, aby se předešlo plýtvání hnojivy a nerovnoměrnému použití.

4, s aplikací

Hnojivo rozpustné ve vodě je rychle působící hnojivo, které lze použít pouze jako vrchní zálivku. Zejména v konvenční zemědělské produkci není ve vodě rozpustné hnojivo náhradou za jiná konvenční hnojiva. Je nezbytné kombinovat základní hnojivo s vrchním hnojivem, kombinací organického hnojiva a anorganického hnojiva a kombinací hnojiva rozpustného ve vodě a konvenčního hnojiva, aby se snížily náklady a využily výhody různých hnojiv.

5, zkuste použít samostatně nebo ve směsi s alkalickými pesticidy

Když je nedostatek zeleniny nebo je růst kořenů špatný, mnoho farmářů používá k jejich zmírnění hnojiva rozpustná ve vodě. Připomíná se, že hnojivo rozpustné ve vodě by mělo být aplikováno co nejvíce nebo smícháno s alkalickými pesticidy, aby se zabránilo reakcím kovových iontů a způsobení srážení, což by mělo za následek poškození listů nebo fytotoxicitu.

6, vyhněte se nadměrnému zavlažování

Když je hlavním účelem hnojení zavlažování, může být hloubka kořenové vrstvy zvlhčena. Různé hloubky kořenů plodin se velmi liší a půdu lze kdykoli vykopat, aby bylo možné porozumět specifické hloubce kořenové vrstvy. Nadměrné zavlažování nejen plýtvá vodou, ale také způsobuje, že živiny skákají pod kořenovou vrstvu, plodiny nemohou být absorbovány a hnojivo je zbytečné. Zejména se dusíkatá močovina a dusičnanová dusíkatá hnojiva ve vodorozpustných hnojivech (jako je dusičnan draselný, dusičnan amonný, dusičnan vápenatý a vodorozpustná hnojiva obsahující dusičnanový dusík) snadno ztratí vodou.

7, aby se zabránilo hromadění soli na povrchu

Dlouhodobé používání kapání plodin ve sklenících nebo sklenících způsobí hromadění povrchové soli a ovlivňuje růst kořenů. K potlačení migrace soli na povrchovou vrstvu lze použít zavlažování pod filmem.

8, vzorec specifický pro plodinu

Hnojivo rozpustné ve vodě je dobře známé během celého vývoje průmyslu hnojiv. Tvrdá konkurence přiměla výrobce vyvíjet nové produkty a poskytovat dokonalé programy hnojení. Selektivita pěstitelů se zvýší, pokud se stromy používají pro ovocné stromy. Speciální hnojivo pro zeleninu a zeleninu a specifické cílené hnojení také účinně předcházejí problémům v procesu hnojení.

9, hnojit podle půdních živin

V posledních letech je populační testování půd a hnojení receptury populárnější, což znamená, že měřením živin, které půda postrádá pro racionální hnojení, se zajistí, aby se bilance živin v půdě nezdálo oplodněná, pak první měření a poté efektivní výběr různých úrovní ve vodě rozpustné hnojivové směsi je přirozeně více než slepé hnojení. Každý živinový prvek lépe podporuje vstřebávání a zabraňuje antagonismu.

10, výpočet kvality vody a ředicího faktoru

Hnojivo rozpustné ve vodě je rozděleno na prášek a kapalinu. Bez ohledu na to, jaký druh vody je před použitím potřeba, měla by být koncentrace hnojiva naředěna. Nepoužívejte špinavou vodu nebo vodu se spoustou plovoucích látek a nečistot, protože pokud se používá zavlažování kapkami a postřik, je snadné blokovat kapání a trysku, aby se ovlivnila účinnost práce. Pro rychlou podporu rozpouštění hnojiva je lepší použít vodovodní vodu.