Slabé katalytické vlastnosti organického zinku

- May 31, 2019-

Organický zinek se týká komplexu zinku s organickým ligandem (jako je glukonát zinečnatý) nebo chelatační sloučeninou (jako je methionin zinku). Aminokyselinový chelát zinku se stal primárním vývojovým trendem současné přísady stopového prvku zinku. Organický zinek, jako je izoktanoát zinečnatý, má větší roli v kaučuku, krmivech pro rostliny, krmivech a živočišné výrobě.


Organotin je velmi slabě katalyzovaný polyurethanový katalyzátor, který se ve většině případů nepoužívá samostatně a bude použit v kombinaci s organickým hydrazinem. Organický zinek usnadňuje konstrukční operace, protože slabá katalytická povaha organického zinku způsobuje, že materiál má dlouhou dobu proudění po míchání.


Organický zinek nejen katalyzuje reakci isokyanátů s hydroxylovými skupinami za vzniku karbamátů, ale také podporuje další zesítující vedlejší reakce. Ačkoliv reakční rychlost organického zinku je při normální teplotě pomalá, je stále užitečné pro zesítění polyuretanu a pozdější zvýšení pevnosti (po vytvrzení).