Chlorid amonný

Chlorid amonný

Chlorid amonný je hlavní aplikací chloridu amonného jako zdroj dusíku stejný jako síran amonný v hnojivech, hlavní plodiny jsou rýže a pšenice v Asii.
Chat teď

Podrobnosti o produktu

Chemický název: Hnojivo na bázi chloridu amonného CAS 12125-02-9

Synonymum: Muriate of Ammonia, Salmiac

CAS číslo: 12125-02-9

Lineární vzorec: NH4Cl

Molekulová hmotnost: 53,49

EC číslo: 235-186-4

MDL číslo: MFCD00011420

Balení: V plastovém tkaném sáčku s PE sáčkem, každá po 50 kg.

Popis: Chlorid amonný je anorganická a bílá krystalická sůl, která je vysoce rozpustná ve vodě. Snadné hygroskopické a spékání. Roztoky chloridu amonného jsou mírně kyselé.

Aplikace :

Používá se hlavně jako hnojivo a ochucovadlo v některých typech lékořice. Je to produkt z reakce kyseliny chlorovodíkové a amoniaku.

Chlorid amonný je většinou vedlejším produktem alkalického průmyslu. Obsahuje 24% až 26% dusíku, jedná se o bílý nebo mírně žlutý čtverec nebo oktaedrský malý krystal, práškový i zrnitý.

1. Granulovaný chlorid amonný není snadno absorbovat vlhkost a snadno se skladuje.

2.Práškový chlorid amonný se více používá jako základní hnojivo pro výrobu složeného hnojiva. Je to fyziologické kyselé hnojivo. Není vhodný pro aplikaci na kyselé a slané alkalické půdy, protože obsahuje více chloru. Neměl by se používat jako osivo, polní hnojivo nebo listové hnojivo. Není také vhodný pro vyhýbání se chlórovým plodinám (jako je tabák, brambory, citrusové plody, čajovníky atd.).

Chlorid amonný se používá v rýžových polích s vysokou účinností a stabilitou hnojiv, což přispívá k tvorbě vlákniny z rýžových kmenů, zvyšuje houževnatost a snižuje ukládání rýže a invazi hmyzu. Používá se proto jako rostlinné hnojivo a nejčastěji se používá pro plodiny, jako je rýže, pšenice, bavlna, konopí a zelenina; má zvýšenou houževnatost a pevnost v tahu a zvýšenou kvalitu pro bavlnu a lněné plodiny.

 


Hot Tags: chlorid amonný, Čína, výrobci, dodavatelé, továrna

Dotaz

You Might Also Like