Rutilní oxid titaničitý používaný v plastikářském průmyslu

Rutilní oxid titaničitý používaný v plastikářském průmyslu

Čína Titania může zlepšit tepelnou odolnost, odolnost proti světlu a odolnost proti povětrnostním vlivům u výrobků z plastových výrobků, aby chránila plastové výrobky před UV zářením a zlepšila mechanickou pevnost a elektrické vlastnosti plastových výrobků.
Chat teď

Podrobnosti o produktu

Plasty jsou druhým největším uživatelem pigmentů oxidu titaničitého, což představuje 18% - 20% celosvětové poptávky&# 39 po oxidu titaničitém. Množství titanu přidaného do plastu se liší podle jeho rozmanitosti a použití, obvykle mezi 0,5% a 5%.

Aplikace China Titania v plastových výrobcích může kromě vysoké krycí schopnosti, síly snižující barvu a dobrého výkonu v kombinaci s jinými pigmenty také zlepšit tepelnou odolnost, odolnost proti světlu a odolnost proti povětrnostním podmínkám plastových výrobků, aby chránila plastové výrobky Útok UV světla zlepšuje mechanickou pevnost a elektrické vlastnosti plastových výrobků. Používá se téměř ve všech termosetových a termoplastických plastech, jako jsou polyolefiny (hlavně polyethylen s nízkou hustotou), polystyren, ABS (kopolymer akrylonitril-butadien-styren), polyvinylchlorid atd. Může být za sucha smíchán s pryskyřičným práškem nebo smíchán s kapalina obsahující změkčovadlo a v některých případech se z oxidu titaničitého před použitím vyrábí barevná předsměs v mezilehlé továrně. Vlastnosti Rutilu používané v plastech jsou tedy hlavně jemná velikost částic a rovnoměrná distribuce velikosti částic, aby se zvýšila odrazivost světla s krátkou vlnovou délkou a připravily se plastové výrobky s lepším odstínem. Kromě toho musí mít pigmenty oxidu titaničitého dobrou tepelnou odolnost a vysokou dispergovatelnost. Proto se oxid titaničitý používaný pro plasty obvykle ošetřuje anorganickým a organickým povlakem. Stejně jako nátěrový systém by měl být oxid titaničitý používaný pro venkovní plasty rutil a jinými může být anatas.

Oxid titaničitý pro plasty vyžaduje jemné částice a dobrou dispergovatelnost; dobrá tepelná odolnost a odolnost proti světlu. Nezmění barvu během zahřívání plastových výlisků a hotového výrobku během vystavení slunečnímu záření a používání.

S neustálým rozšiřováním rozsahu použití plastových výrobků má mnoho vnějších plastových výrobků, jako jsou plastové dveře a okna, stavební materiály a další venkovní plastové výrobky, také vysoké požadavky na odolnost vůči povětrnostním vlivům. Kromě rutilu oxidu titaničitého je nutná povrchová úprava. Tento druh povrchové úpravy obecně nepřidává zinek, přidává se pouze křemík, hliník, zirkonium atd. Křemík má hydrofilní odvlhčovací účinek, který může zabránit odpařování pórů při extrudování plastu při vysoké teplotě, ale množství těchto činidel pro povrchovou úpravu obecně není příliš velké.

Pokud se oxid titaničitý používá v polyolefinech (například v polypropylenu), někdy způsobuje zežloutnutí plastů. Je to proto, že oxid titaničitý reaguje s fenolickými antioxidanty (BHT) v polyolefinech. Vhodná organická povrchová úprava může tento efekt žloutnutí snížit.

V tuhých stabilizátorech olova s ​​obsahem PVC způsobí Titania šedou pryskyřici, když je vystavena ultrafialovému záření. Je to proto, že oxid titaničitý po ultrafialovém světle bude snížen na Ti2O3, čímž se olovo ve stabilizátoru olova stane. Po srážení je tato reakce reverzibilní. Nevyskytuje se však u měkkého polyvinylchloridu a tvrdého polyvinylchloridu, které používají stabilizátory cínu. Používá se také v melaminformaldehydové pryskyřici. Vzhledem k redukovatelnosti samotné pryskyřice, spojené s účinkem ultrafialového záření, může také měnit melaminovou dekorativní desku. (Šedá) barva, pokud jej chcete použít ve výše uvedených materiálech, musíte zvolit rutil oxid titaničitý s nízkou chemickou aktivitou a vysokou odolností proti povětrnostním vlivům.


Hot Tags: rutil oxid titaničitý používaný v plastikářském průmyslu, Čína, výrobci, dodavatelé, továrna

Dotaz

You Might Also Like