Využití oxidu titaničitého v povlacích

Využití oxidu titaničitého v povlacích

Nejčastěji se používají bílé pigmenty. Jak bílé barvy, tak barvy světlé barvy používají oxid titaničitý, takže při výrobě barev je množství bílých pigmentů mnohem více než u jiných pigmentů.
Chat teď

Podrobnosti o produktu

Barva je viskózní suspenze složená ze základních materiálů, pigmentů, plniv, rozpouštědel a přísad. Je povrstvena na povrchu předmětu, aby vytvořila tvrdý povlak, který hraje roli při dekoraci a ochraně předmětu.

Pigment v barvě má ​​určitou krycí schopnost, může pokrýt nejen původní barvu předmětu, který má být povlečen, ale také dá potahovému filmu jasnou barvu pro dosažení účinku krásy a dekorace. Současně je pigment a fixační činidlo pevně spojeno a integrováno, což může zvýšit mechanickou pevnost a přilnavost potahového filmu, zabránit prasklinám a zvýšit tloušťku potahového filmu, zabránit pronikání ultrafialových paprsků a vlhkosti a zlepšují odolnost potahového filmu proti stárnutí. Životnost.

Bez ohledu na povlaky na bázi rozpouštědel nebo vody, pokud se používá oxid titaničitý, jeho úlohou není pouze pokrývat a zdobit, ale také zlepšovat fyzikální a chemické vlastnosti povlaku, zvyšovat chemickou stabilitu a dokonce zlepšovat krycí schopnost, odbarvovací výkon a odolnost proti korozi. , Odolnost proti světlu, povětrnostním vlivům, zvyšuje mechanickou pevnost a přilnavost nátěrového filmu, brání vzniku trhlin, zabraňuje pronikání ultrafialových paprsků a vlhkosti, čímž zpomaluje stárnutí a prodlužuje životnost nátěrového filmu. Zároveň může ušetřit materiály a zvýšit rozmanitost.

Mezi pigmenty je nejvšestrannější bílý pigment. V něm se používá bílá barva i barva světlá. Proto je při výrobě barvy množství bílého pigmentu mnohem více než u jiných pigmentů. Bílé pigmenty běžně používané v povlacích jsou zinková bílá, zinková baryová bílá, titanová bílá atd. Protože některé povlaky ze syntetických pryskyřic mají relativně vysoký stupeň polymerizace, je-li přidán zinkový bílý, je zinková bílá alkalická a má tendenci se zhušťovat v důsledku působení kyselinovzdorného účinku volného tuku v povlaku; pokud se přidá zinková bílá, odolnost vůči povětrnostním vlivům je nízká. Použití oxidu titaničitého však může zlepšit výše uvedené nedostatky. Protože jsou částice oxidu titaničitého malé a jednotné, s vysokou fotochemickou stabilitou, co se týče úkrytu, je rutilní oxid titaničitý 7 krát větší než u zinkové bílé, 5. 56 krát větší než zinková barnatá bílá a anatasová titanová bílá je 5. 57 krát větší než zinková bílá. 4. 3 krát zinková barnatá bílá; pokud jde o achromatickou sílu, rutilní titanová bílá je 8. 3 krát větší než u zinkové bílé, 6. {{13} }krát vyšší než u zinkové baryové bílé, anatasová titanová bílá je 6. {{16} }krát vyšší než u zinkové bílé a 4. 8 je zinek-barnaté bílé Times. Pokud jde o účinek použití, 1 t titanová bílá je přinejmenším ekvivalentem 4 t zinek-baryum; pokud jde o životnost (vztahující se na odolnost proti práškovému prachu ve venkovním prostředí), je povlak používající titanovou bílou jako pigment 3 krát vyšší než u zinkové baryum. Proto použití titanové bílé může výrazně snížit množství pigmentu v celém povlaku a výsledný povlak je barevný, není snadné žluté, odolný vůči světlu, tepelná odolnost, odolnost proti opotřebení, odolnost proti povětrnostním vlivům, odolnost vůči alkáliím, odolnost vůči síře, zředěný odolnost vůči kyselinám. Právě proto, že titanová bílá má lepší výkon než zinková bílá a zinková baryová bílá, se stala nejlepším bílým pigmentem nezbytným pro výrobu barvy. Množství titanové bílé tvoří více než 90% celkových pigmentů použitých v nátěrech a více než 95% bílých pigmentů použitých v nátěrech. Představuje 1 0% až 25% nákladů na surovinu na povrchovou úpravu.


Hot Tags: použití oxidu titaničitého v povlacích, Čína, výrobci, dodavatelé, továrna

Dotaz

You Might Also Like