Oxid titaničitý používaný v různých nátěrech

Oxid titaničitý používaný v různých nátěrech

Povlak je největším uživatelem oxidu titaničitého
Oxid titaničitý je jedním z nejpoužívanějších pigmentů v průmyslu povrchových úprav
Chat teď

Podrobnosti o produktu

Povlak je největším uživatelem oxidu titaničitého

Oxid titaničitý je jedním z nejpoužívanějších pigmentů v nátěrovém průmyslu (obsah oxidu titaničitého v různých nátěrech je 10–35%)

Funkce povlaků pomocí povlaku lze shrnout do tří hledisek: ochrana, dekorace a speciální funkce.

Nechte' s zavést použití oxidu titaničitého v různých povlacích:

1. Latexová barva

Emulzní barva je druh povlaku na vodní bázi. Jedná se o nový typ povlaku, který se vyrábí emulgací pryskyřice vodou a přidáním pigmentu. Latex paint neobsahuje žádné rozpouštědlo nebo malé množství rozpouštědla. Má výhody odolnosti proti povětrnostním vlivům, kartáčování a ochraně životního prostředí a je široce používán jako architektonické povlaky. Díky rychlému rozvoji městské výstavby a realitního průmyslu Číny&# 39 je poptávka po architektonických nátěrech velmi silná. Dá se říci, že latexová barva je nejrychleji rostoucí paletou odvětví nátěrových hmot v posledních letech. Latexová barva je rozdělena na vnitřní a vnější použití. Pro vnější použití musí být použit rutilní oxid titaničitý; anatasový oxid titaničitý se v Číně používá převážně pro vnitřní použití, zatímco zahraniční firmy používají rutilní oxid titaničitý.

2. Antikorozní nátěr

Námořní barva je představitelem antikorozních povlaků a surovinami jsou rutilní oxid titaničitý a epoxidová pryskyřice.

3. Nábytkové barvy

Může být použit pro barvení nábytku, jako je nitrolak, rutilní oxid titaničitý a anatasový oxid titaničitý.

4. Dopravní barva

S rozvojem výstavby dálničního provozu, zejména s rozvojem rychlostní komunikace, se postupně zvyšuje množství dopravních barev. Rutilní oxid titaničitý se běžně používá v zahraničí, ale anatasový oxid titaničitý se používá hlavně v Číně.

5. Kontejnerová barva

Jako průmyslová barva je největším požadavkem na nátěr kontejnerů odolnost proti povětrnostním vlivům, proto se obvykle používá dovážený rutil-oxid titaničitý.

6. Automobilový lak

Automobilové barvy lze rozdělit na vysoce kvalitní barvy a středně nízké barvy. Nejlepší barva je barva automobilu, následovaná barvou kamionu a autobusu. V současné době existuje jen málo značek oxidu titaničitého, které lze použít v autolaku, například r2310. V současnosti může domácí rutilní oxid titaničitý obsloužit pouze střední a nízký trh automobilových barev.

7. Cívka a potah železa

Cívkový povlak lze rozdělit na vnitřní vrstvu a povrchovou vrstvu a povrchovou vrstvu lze rozdělit na základní a vrchní vrstvu. Požadavek povrchové vrstvy je vyšší než požadavek na vrchní vrstvu. Obecně se pro povlakování cívkou používá rutilový oxid titaničitý a požadavky na vnitřní vrstvu nátěru jsou nízké. Lze použít domácí rutilní oxid titaničitý a epoxidovou pryskyřici. Polyester a dovážený rutilový oxid titaničitý se obvykle používají pro povrchové lakování.

8. Práškové lakování

Práškové lakování se provádí přímým tavením pryskyřice a pigmentu a dalších přísad (180 ~ 220 x 20 minut), dispergováním pigmentu v roztavené pryskyřici a následným ochlazením a rozdrcením.


Hot Tags: oxid titaničitý používaný v různých povlacích, Čína, výrobci, dodavatelé, továrna

Dotaz

You Might Also Like